Historie projektu

 

Hezký dobrý den!

Děkuji všem, kteří jste zavítali na mé stránky. Pro ty, kteří mě neznají bych se ráda představila, jmenuji se Milena Drtinová a  ráda bych se s Vámi podělila o svou sbírku předmětů z let našich babiček a prababiček. Výstava je určena především pro ženy, ale věřím, že i muži najdou v mé sbírce předměty, které potěší jejich oko, o čemž svědčí kladné hodnocení výstav i z mužských řad.

2013 Galerie Scarabeus, Praha

Dne 10.1.2013 se konala první vernisáž výstavy oslavující krásu žen první poloviny 20. století.

 

2013 Prácheňské muzeum, Písek – Výstava „Dvě tváře ženy“

Dne 4.8. 2013 se konala vernisáž již druhé výstavy „Dvě tváře ženy“ v Prácheňském muzeu v Písku.

 

2014 Zámek Orlík, Orlík nad Vltavou – Výstava „Dvě tváře ženy“ na zámku Orlík

Dlouholetá sběratelka Milena Drtinová představí svou kolekci v tomto rozsahu již potřetí. V loňském roce vystavovala v zimním období v Galerii Scarabeus Letná, tato expozice byla prodloužena pro úspěšnost na dva měsíce, v létě proběhla výstava v Prácheňském muzeu v Píseku a tentokrát si vybrala vystavovatelka nádherné prostory s klenbami na zámku Orlík.

Překvapení bude samozřejmě i pro děti, malá ukázka hraček a nádobíčka pro panenky. Vystavovatelka nezapomněla v žádném případě ani na pány, které potěší expozicí pánských drobností a doplňků, jako je třeba mnišská kabelka, fajfky a raritní smaltovaná tabatěrka s koňskou tématikou.

 

2016 Milevské muzeum, Milevsko 5.3. – 8.5.2016  – Výstava „Poklady ze starých truhel, skříní i šperkovnic“

Výstava bude zahájena vernisáží dne 5.3.2016 v 15:00 za hudebního doprovodu skupiny Táborský pouličník, která baví svými staropražskými písněmi své posluchače již více než 20 let. Dále návštěvníky přivítá sám pan ředitel muzea Vladimír Šindelář. Následně sběratelka provede návštěvníky po expozicích.

 

2016 Prachatické muzeum, Prachatice 10.6.-11.9.2016 – Výstava „Za poklady ze starých šperkovnic, truhel a skříní“

Nahlédněte do šperkovnic a šatníků našich babiček a prababiček! Dámské nezbytnosti v podobě různých módních doplňků, ozdob, miniatur a dalších umělecko-řemeslných předmětů především z let 1900 až 1940 představí v červnu letošního roku sběratelka Milena Drtinová v prostorách Prachatického muzea. Sběratelka nabídne již po páté výstavu, která potěší oko hlavně dam. V hlavní roli se představí kabelky, vějíře, pudřenky, manikúry, šitíčka, toaletní soupravy, flakonky na parfémy a další a další předměty, které před sto lety tvořily nezbytné vybavení každé ženy.

Výstava bude zahájena dne 10.6.2016 zábavním programem a Muzejní nocí. Těšit se můžete na přednášku o historii šatů a doplňků, součástí bude i zábavně naučný program pro nejmenší návštěvníky. Celou vernisáží Vás bude provázet živá dobová hudba. Odborný výklad bude pro návštěvníky zajištěn přímo sběratelkou a majitelkou vystavovaných exponátů.

2017 Muzeum Dobříš 1.4.-31.5.2017 – Výstava „Za poklady ze starých šperkovnic, truhel a skříní“